Pradžia Pradžia

Moderni savivaldybės interneto svetainė – misija įmanoma

Case studies

Moderni savivaldybės interneto svetainė – misija įmanoma

Case studies

Laikais, kai vis daugiau paslaugų ir apskritai gyvenimo keliasi į internetą, į šį greitąjį informacijos traukinį turės suspėti ir Lietuvos savivaldybės. Ir nors keletas jų jau atsinaujino savo svetaines, dar yra daugybė savivaldybių, kurių namai internete dar tik laukia rimtos renovacijos.

Tačiau kadangi atnaujinimai anksčiau ar vėliau ateis į visų savivaldybių kiemus, o ir mums, UAB „Fresh media”, yra tekę prisidėti prie ne vieno savivaldybės tinklalapio atnaujinimo, dalinamės keletu įžvalgu apie tai, kaip, mūsų nuomone, turėtų atrodyti moderni savivaldybės interneto svetainė ir į kokius dalykus svarbiausia atkreipti dėmesį ją kuriant.

Elektroninių paslaugų prieinamumas 

Pradėkime nuo to, kad interneto svetainė turi palengvinti tiek jos vartotojų, t.y. gyventojų, kelią užsisakant įvairias elektronines paslaugas, tiek savivaldybių darbuotojų darbą šias užklausas apdorojant. Tai leidžia sutaupyti daug laiko ir finansinių išteklių. 

Vieno langelio principas yra puiki idėja, tačiau, deja, dažnai ji lieka gyvuoti tik ant popieriaus. Tam, kad elektroninės paslaugos būtų visiems patogiai prieinamos, reikalingi veikiantys tai užtikrinantys technologiniai sprendimai.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad jie turi veikti, tiek išorėje, tiek viduje. T.y. vien veikiančios interneto svetainės neužteks, būtina, kad ir pačioje organizacijoje būtų įdiegti aiškūs darbo procesai elektroninėje erdvėje bei užtikrintas efektyvus sprendimų technologinis išpildymas.

Kalbant apie technologijas, „Fresh media” savo veikloje naudoja sprendimą „EasyWeb”. Tai – mūsų pačių sukurta turinio valdymo sistema (TVS), kuri leidžia patogiai suintegruoti visus elektroninėje erdvėje naudojamus sprendimus į vieną patogią vartoti platformą.

Kurdami šį sprendimą daug dėmesio skyrėme vartotojo sąsajai, intuityvumui. Mūsų tikslas buvo sukurti tokį įrankį, kuris būtų technologiškai pažangus bei kartu kuo paprastesnis vartoti žmogui. Todėl „EasyWeb” darbo principus galima įsisavinti vos per kelias valandas.

­­Saugumas ir TVS adaptyvumas

Pradėjome kalbėti apie turinio valdymo sistemą, tai – labai svarbus įrankis, su kuriuo savivaldybės darbuotojai turi dirbti praktiškai kiekvieną dieną. Tačiau renkantis turinio valdymo sistemą labai svarbu atkreipti dėmesį ir į jos adaptyvumą – t.y., kaip ji integruojasi su kitomis savivaldybės naudojamomis technologijomis, kaip, pavyzdžiui, dokumentų valdymo sistema, posėdžių valdymo sistema, įvairios registracijų sistemos ir t.t. 

Iš daugiau nei 16 metų patirties žinome, kad šios integracijos ir yra sudėtingiausia tinklalapio kūrimo dalis. Todėl tam turi būti adaptuotas tiek tiekėjo sprendimas, tiek pats tiekėjas turi turėti pakankamai patirties, įgyvendinant tokio pobūdžio projektus, nes būtent integracijų dalyje jie dažniausiai ir stringa.

Lygiai taip pat svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek turinio valdymo sistema yra apsaugota nuo išorinių grėsmių, tokių, kaip įsilaužimai, virusai ir pan. „Fresh media” naudojama sistema „EasyWeb” įdiegta tokiose institucijose, kaip LR Prezidentūra, NATO Energetinio saugumo kompetencijų centro ir kitose svetainėse, keliančiose ypatingus reikalavimus TVS saugumui.

Ne mažiau svarbi – rinkodaros pusė

Rinkodaros specialistų lūpose nuolatos skambančios frazės „turinio rinkodara” bei „turinys yra karalius” turėtų būti vienas pirmųjų dalykų apie ką turėtų galvoti savivaldybės. Šiandieniniame internete karaliauja tinklalapiai, kurie leidžia naršytojams patogiausiai prieiti prie turinio. Todėl nieko nebestebina net ir institucijų svetainės, primenančios nuotraukų galerijas, socialinių tinklų įrašus ar video portalus.

Dar prieš keletą metų internete vyravo minimalistinio dizaino tendencijos, dominavo „švarūs” tinklalapiai su daug tuščios vietos, neryškiais, į akis nekrintančiais šriftais. Jau pernai metais ši tendencija ėmė keistis, internete pradėjome matyti daugiau ryškių, drąsių bei į akis krintančių spalvų.

Kodėl? Tikriausiai girdėjote apie tai, kad žmogų pasiekiančios informacijos kiekis šiais laikais yra didžiausias negu bet kada ir nuolatos auga. O kuo geriau patraukti akį, jei ne tinkamai parinkta ryškia spalva?

Moderni savivaldybės sistema – misija įmanoma

Apžvelgėme keletą svarbiausių aspektų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį savivaldybėms atsinaujinant savo svetaines. Jų, žinoma, yra ir daugiau, tačiau sėkmingai išsprendus apkalbėtus klausimus, būtų įveikta daugiau nei 80 proc. darbo.

Per paskutinius metus įgyvendinome ir atnaujinome Klaipėdos miesto (www.klaipeda.lt), Visagino (www.visaginas.lt), Anykščių (www.anyksciai.lt), Pasvalio (www.pasvalys.lt), Širvintų rajono (www.sirvintos.lt) savivaldybių interneto svetaines.

 

Klaipėdos miesto savivaldybė
Klaipėdos miesto savivaldybė
Klaipėdos miesto savivaldybė