Pradžia Pradžia

Mūsų komentaras LRT.lt tyrimui "Kelias valandas Lietuvos savivaldybių tinklapiuose šeimininkavo įsilaužėliai – kaip vyko dešimtmečio kibernetinė ataka?"

Apie mus rašo

Mūsų komentaras LRT.lt tyrimui "Kelias valandas Lietuvos savivaldybių tinklapiuose šeimininkavo įsilaužėliai – kaip vyko dešimtmečio kibernetinė ataka?"

Apie mus rašo

Gruodį KAM skelbė apie įvykusią didžiausią per dešimtmetį kibernetinę ataką, kai buvo neteisėtai prisijungta prie daugiau nei dvidešimties valstybinių įstaigų puslapių ir paskelbta melagingų žinučių. Tačiau, kaip išsiaiškino LRT.lt, tai nebuvo atsitiktinumas – atakuojamos buvo ir kitos svetainės. Tad kas nutiko, kad prie kai kurių biudžetinių įstaigų pavyko palyginti nesunkiai prisijungti nusikaltėliams?

<...>

Tačiau pastaraisiais metais vis daugiau įmonės klientų savivaldybių perėjo pas konkurentus – UAB „Fresh Media“. Šios įmonės direktorius Mindaugas Tautkus LRT.lt paprašytas pakomentuoti situaciją rinkoje sakė, jog anksčiau konkurentai buvo sukūrę gerą pasiūlymą „E-demokratijos“ projektui, todėl ir tiekė paslaugas daugumai savivaldybių. Tai skelbia ir pats įmonės puslapis. Tačiau nuo šių konkursų praėjo 10 metų, o puslapiai per tą laiką atsinaujino nedaug.


„Mano žiniomis, nuo to laiko UAB „Idamas“ TVS nebuvo aktyviai vystoma ar leidžiamos naujos versijos“, – apie konkurentų produktą pasakojo M. Tautkus. Vis dėlto jis pridūrė, kad ne visada dėl spragų kalti tiekėjai: „Jei garantiniai įsipareigojimai pasibaigę, o klientas nesirūpina naudojamų sistemų saugumu, neskiria lėšų palaikymo sutartims, <...> tokiu atveju tikimybė pasinaudoti saugumo spragomis labai išauga.“

Kitaip sakant, nepakanka puslapių valdymo sistemų įsigyti, reikia numatyti išteklių ir joms palaikyti.

<...>

Plačiau skaitykite LRT.lt portale "Kelias valandas Lietuvos savivaldybių tinklapiuose šeimininkavo įsilaužėliai – kaip vyko dešimtmečio kibernetinė ataka?"

Susijusi informacija mūsų svetainėje:

Stiprinamas interneto projektų saugumas

Atnaujiname savivaldybių interneto svetaines

Moderni savivaldybės interneto svetainė – misija įmanoma